SERIJA A: Fiorentina može i bez Jovetića

"Ljubičasti" u gostima pobijedili Atalantu 2:0 i ostali u trci za treće mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

SERIJA A: Fiorentina može i bez Jovetića  Izvor: MONDO

Uprkos izostanku zbog povrede najboljeg igrača Stevana Jovetića, Fiorentina je slavila u Bergamu i primakla se trećeplasiranom Milanu na tri boda, ali uz utakmicu više.

Oba pogotka u duelu sa Atalantom postignuta su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili David Pizaro u 61. minutu, iz diskutabilno dosuđenog penala, i Larondo u 72. minutu.

Zbog crvenog kartona u prošlom kolu za Fiorentinu nije igrao reprezentativac Srbije Nenad Tomović, dok je Adem Ljajić meč počeo na klupi, a u igru je ušao u 57. minutu.

Drugi reprezentativac Srbije koji je bio akter ove utakmice, Ivan Radovanović, odigrao je svih 90 minuta za domaći tim.

Do važnih bodova u borbi za opstanak u 32. kolu došla je Sijena, koja je kao gost pobijedila Peskaru 3:2.