PL BiH (pol): U Mostaru 1:1, u Gabeli 0:0

Poslije prvih 45 minuta, Zrinjski i Slavija u Mostaru igraju neriješeno 1:1. Gosti poveli preko Aleksića, izjednačio Bekić. U Gabeli nema golova.

PL BiH (pol): U Mostaru 1:1, u Gabeli 0:0  Izvor: MONDO

"Sokolovi" su na stadion Pod Bijelim brijegom došli s namjerom da ne izgube, a ukoliko se ukaže prilika i da osvoje cijeli plijen.

Ta prilika se ukazala već u petom minutu i nije je propustio Radoslav Aleksić.

Nakon kornera Vukašina Benovića, Aleksić je iskoristio uspavanost odbrane domaćina i s peterca ćušnuo loptu u mrežu za vođstvo Slavije - 0:1.

Poslije primljenog gola, plemićima je trebalo malo vremena da konsoliduju redove i krenu po izjednačenje, koje je uslijedilo u 26. minutu.

Poslije odličnog udarca Ivana Crnova, golman Ratko Dujković je uspio da odbrani, ali je odbijenu loptu pospremio mladi Amer Begić za 1:1.

Isti igrač se samo devet minuta kasnije našao u novoj mat poziciji, ali je njegov udarac glavom prozujao pored lijeve stative Slavijinog gola.

Zrinjski: Vasilj, Graovac, Radeljić, Brlenić, Marjanović, Bekić, Crnov, Stojkić, Muminović, Barišić, Aničić. Trener: Branko Karačić

Slavija: Dujković, Svitlica, Urošević, Rašević, Dudo, Kokot, Saša Radovanović, Dudić, Benović, Đorđević, Aleksić. Trener: Milomir Šešlija

U Gabeli nije bilo pogodaka, ali ni velikih šansi u prvom poluvremenu utakmice između GOŠK-a i mostarskog Veleža.