Prekid zbog ratne zastave BiH na Koševu!

Sarajevo i Leotar poslije prvih 45 minuta utakmice na Koševu nisu uspjeli da zatresu mrežu. Utakmica prekinuta zbog ratne zastave BiH sa ljiljanima!

Prekid zbog ratne zastave BiH na Koševu! Izvor: MONDO

Posljednja utakmica 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u prvom dijelu donijela je očekivane napade bordo tima i zasad dobru odbranu Trebinjaca na čelu sa golmanom Nenadom Rajićem.

Izabranici Husrefa Musemića su bili bolji od gostiju, ali nisu uspjeli da stvore one prave stopostotne šanse.

Najbolju priliku za domaće propustio je Anes Haurdić, koji se našao oči u oči sa čuvarom mreže Leotara, ali umjesto da šutira, spetljao se i šansa je otišla u nepovrat.

Podsjetimo, ekipa sa Polica nikad nije uspjela da zatrese mrežu bordo tima na Koševu, ali zasad nisu ni vadili loptu iz svoje.

U 15. minutu je prekinut meč zbog transparenta s političkim sadržajem (Ratna zastava Armije BiH sa ljiljanima), pa je sudija iz Banjaluke Ognjen Valjić tražio da on bude uklonjen što je i urađeno.

I početkom drugog poluvremena, pristalice domaćina, takozvane Horde zla istakle su sporni transparent sa ratnom zastavom s ljiljanima, pa je sudija Valjić odbio da nastavi utakmicu dok ponovo ne bude ukonjen!

Povukao je igrače s terena, a direktor Sarajeva Dino Selimović i ljudi iz bordo kluba pregovaraju s navijačima da sporna zastava bude ukonjena kako bi meč bio nastavljen.

Ukoliko se meč ne nastavi u narednih 10 minuta, definitivno će biti prekinut i registrovan službenim rezultatom 3:0 u korist Leotara!

Sarajevo: Bandović, Haurdić, Hadžić, Todorović, Tatomirović, Džakmić, Osmanagić, Tadejević, Zlatković, Čomor, Suljić

Leotar: Rajić, Prebiračević, Andrić, Šaraba, Grubješić, Milović, Stojčev, Janković, Novaković, Filipović, Cimirot