BUNDES: Dvije pobjede domaćina (V)

Augzburg pobijedio Ajntraht iz Frankfurta, a Štutgart Borusiju Menhengladbah. Oba meča završena 2:0.

BUNDES: Dvije pobjede domaćina (V) Izvor: MONDO

U posljednjim utakmicama 29. kola Bundeslige domaćini se nisu mnogo namučili.

Identičnim rezultatom - 2:0, Augzburg je protiv Ajntrahta došao do važnih bodova u borbi za opstanak, a Štutgart je protiv Borusije Menhengladbah pobjegao od opasne zone.

"Švabe" su poslije više od godinu dana uspjele da vežu dvije utakmice bez primljenog gola a, zanimljivo, njihov duel sa Borusijom završen je bez pokazanih kartona. To je osmi put ove sezone u Bundesligi da sudije nisu morale da opominju igrače.

Štutgart je do vođstva došao autogolom Alvara Domingeza u 28. minutu, dok je prednost duplirao Kristijan Genter u 34.

Ovim porazom srušeni su snovi fudbalera iz Menhengladbaha da bi mogli da se naredne sezone takmiče u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Pet kola prije kraja Borusija je sedma na tabeli sa 41 bodovm, pet manje od četvrtoplasiranog Šalkea.

VIDEO

U drugoj utakmici igranoj ove nedjelje, pobjedu Augzburgu i nadu da će umjesto direktnog ispadanja iz lige igrati baraž za opstanak, ili čak prestići Fortunu koja im bježi tri boda, donio je Dong-Bon Đi golovima u 27. i 55. minutu.

Pobjeda je mogla da bude i ubjedljivija, ali Jan Ingver Kalsen Braker nije iskoristio penal u 32. minutu. Šutirao je katastrofalno, visoko preko gola.

VIDEO

Izvještaje sa utakmica igranih u subotu, u kojima su se izdvojile ubjedljive pobjede polufinalista Lige šampiona, možete pročitati OVDJE.