PRIMERA: Barselona "B" protutnjala Saragosom

Bez Mesija, Inijeste, Busketsa, Pikea, Pujola, Albe, Vilje, Pedra...Barsa je pobijedila u Saragosi - 0:3. Strijelci Teljo (2) i Alkantara.

PRIMERA: Barselona "B" protutnjala Saragosom Izvor: MONDO

Utakmicu 31. kola Primere, u nedjelji poslije teško izborenog plasmana u polufinale Lige šampiona, Barselona je počela u sastavu:

Valdes - Alveš, Bartra, Adrijano, Montoja - Ćavi, Song, Alkantara - Fabregas, Teljo, Sančez. Igrali su još Vilja, Roberto i što je posebno važno Abidal.

Učinak? Identičan kao i kada Tito Viljanova pošalje najjači sastav na teren.

Na "La Romaredi", Saragosa - Barselona 0:3 (0:2), strijelci 22-godišnji Tijago Alkantara u 20. i 21-godišnji Kristijan Teljo u 39. i 53. minutu.

Bila je to prva pobjeda Barselone u gostima u Primeri poslije skoro dva mjeseca, odnosno 16. februara i gostovanja Granadi.

Kako je igrala Barsa? Isto kao i kada su na terenu Lionel Mesi, Andres Inijesta, Đordi Alba, Đerar Pike, Karles Pujol, Serđo Buskets, David Vilja, Pedro Rodrigez: posjed lopte 65:35 (300. uzastopna utakmica u kojoj Katalonci imaju bar za procenat više loptu u nogama od protivnika), šutevi ka golu 11, u okvir gola 6, golova 3, kornera 7, prečki 1... Driblinga? Nije izračunato.

Domaći navijači mogli su da se uvjere da bi Barsa bila silan tim i da sutra iz bilo kog razloga odu najveće zvijezde poput Mesija i Inijeste. Takođe, "cijeli stadion" priredio je ovacije kada je Viljanova u 73. minutu na teren poslao Erika Abidala, velikog borca i nesvakidašnju sportsku ličnost, čovjeka koji se dva puta izborio sa teškom bolešću i drugi put nedavno vratio fudbalu.

Podsjetimo, u martu 2011. godine Abidalu je dijagnostikovan tumor jetre, poslije čega je operisan, a fudbalu se vratio nepuna dva mjeseca kasnije i igrao 90 minuta u pobjedi nad Mančester junajtedom u finalu Lige šampiona na "Vembliju" (3:1).

Ipak, bolest se vratila prošle jeseni kada je morala da bude izvršena transplatacije jetre. Ni to nije bila dovoljno velika prepreka da Francuz prekine karijeru, pa je u finišu susreta sa Saragosom dobio višeminutni aplauz domaćih navijača.

Viktor Valdes vratio se na gol Barselone poslije četiri meča suspenzije zbog isključenja u "El Klasiku" i porazu od Reala (2:1).