Remi kadeta BiH sa Makedonijom

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-17) odigrala je neriješeno 0:0 u prijateljskom meču sa vršnjacima iz Makedonije.

Remi kadeta BiH sa Makedonijom Izvor: MONDO

Na Gradskom stadionu u Srebreniku u utorak nije viđeno previše pravih prilika za pogotke, iako su izabranici Sakiba Malkočevića (na fotografiji) imali nešto više od igre od gostiju iz Makedonije.

Fudbaler Sarajeva Vedad Gljiva je u samo tri minuta u drugom poluvremenu imao priliku da se proslavi, ali oba njegova udarca, prvi nogom, a drugi glavom, završila su iznad prečke makedonskog gola.

U nekoliko navrata, zaprijetio je i Elmedin Herić, član tuzlanske Slobode, ali ni on nije uspio da pogodi gostujuću mrežu, pa je utakmica okončana najnepopularnijim ishodom.

Priliku za popravni, oba tima imaće već u četvrtak u 11 sati na stadionu "Dr. Milan Jelić" u Modriči.

Malkočević nezadovoljan

Selektor kadeta Bosne i Hercegovine Sakib Malkočević razočaran je pristupom svojih fudbalera, najavivši rezove za naredni meč u Modriči.

"Nisam zadovoljan prikazanim. Pobijedili smo već dva puta Makedonce i igrači su mislili da će pobjeda u ovom susretu doći sama od sebe. Pozvali smo pet-šest novih igrača, ali oni nisu pretjerano zadovoljili u ovom susretu. Falili su nam neki igrači iz inostranstva, koji su standardni članovi reprezentacije. Neki su me danas i dosta razočarali", rekao je Malkočevič.