Kadeti BiH bolji od Makedonije

U prijateljskom meču u Modriči, reprezentacija Bosne i Hercegovine do 17 godina nakon preokreta savladala Makedoniju rezultatom 2:1.

Kadeti BiH bolji od Makedonije Izvor: MONDO

Iako su Makedonci prvi stigli do vođstva već u petom minutu preko Petra Petkovskog, mladi tim BiH koji sa klupe predvodi selektor Sakib Malkočević, uspio je da preokrene rezultat i dođe do trijumfa.

U 36. minutu, nakon kornera, loptu je prihvatio Amer Gojak i pogodio za 1:1. Gojak je postigao i drugi pogodak za BiH. Adnan Osmanović u 62. minutu je asistirao, a napadač sarajevskog Željezničara postavio konačnih 2:1.

Podsjetimo, fudbaleri do 17 godina ove dvije selekcije u utorak u Srebreniku odigrali su bez golova.

Danas od 15 časova na stadionu „Banja Ilidža“ u Gradačcu igraju i U-19 reprezentacije Bosne i Hercegovine i Makedonije. U prvom susretu u Modriči slavili su bh. juniori minimalnim rezultatom 1:0.

(B. J. - MONDO, foto: NFSBiH)