BUNDES: Nova Bajernova "šestica"

Bavarci u gostima deklasirali Hanover (6:1), Dortmund i matematički osigurao plasman u Ligu šampiona, Bajer blizu istog cilja.

BUNDES: Nova Bajernova "šestica"  Izvor: MONDO

Nevjerovatni Bajern!

Iako je odavno osigurao titulu prvaka, iako mu u utorak predstoji prvi polufinalni meč Lige šampiona sa Barselonom, tim iz Minhena maksimalno ozbiljno je pristupio utakmici u Hanoveru i "isprašio" inače solidnog domaćina rezultatom 6:1!

Trener Jup Hajnkes odmarao je Švajnštajgera, Krosa, Lama, Mandžukića, Havija Martineza i Dantea, Miler, Riberi i Roben odigrali su po jedno poluvrijeme, ali opet je Bajern bio previše jak.

Slično polufinalu Kupa Njemačke, u utorak protiv Volfsburga (takođe 6:1), istakao se sa dva pogotka Mario Gomez, a dva hica "u metu" zabilježio je i njegov zamjenik Klaudio Pizaro.

Bavarci u proljećnom dijelu sezone imaju stoprocentan učinak - 13 kola Bundes lige, 13 pobeda, gol razlika 45:7!

Borusiju takođe čeka važan okršaj Lige šampiona, u srijedu protiv Reala na Vestfalenu, ali je Jirgen Klop odlučio da Majncu suprotstavi najjači sastav. Goste je načeo Marko Rojs već u 33. sekundi, a konačnih 2:0 postavio je Robert Levandovski tri minuta prije kraja.

Bajer Leverkuzen deklasirao je Hofenhajm (5:0) i uz poraz Šalkea u Frankfurtu napravio veliki korak ka trećoj poziciji, koja direktno vodi u Ligu šampiona 2013/14.

Za mjesto u kvalifikacijama elitnog takmičenja boriće se čak pet ekipa - Šalke, Frajburg, Ajntraht, Borusija iz Menhengladbaha i Hamburger.

Popularni "HSV" kod kuće je savladao Fortunu iz Diseldorfa 2:1, uz simboličan nastup Slobodana Rajkovića (ušao u 90. minutu), dok je Gojko Kačar presjedio meč na klupi.