SERIJA A: Kad niko neće hoće Di Natale

Udineze - Lacio 1:0, uz novi gol Antonija Di Natalea i dobru igru Dušana Baste i Željka Brkića. Senad Lulić nije igrao.

SERIJA A: Kad niko neće hoće Di Natale  Izvor: MONDO

A ko drugi?

Kada igra Udineze i kada je "tvrdo", kada se igra na jedan gol, onda pare stavljate na Antonija Di Natalea.

Ovaj kultni fudbaler rodom iz Napulja, a sada već ima 35 godina, volej udarcem u 19. minutu utakmice na "Friuliju", rešio je klasičan kalčo okršaj dva tima koja ne igraju baš lepršav fudbal.

Udineze je imao Di Natalea, Lacio nije, tako da "zebrete" uzimaju tri boda s kojima su stigle dva rimska kluba na tabeli, Lacio i Romu - 1:0 (1:0).

Srpski reprezentativci Željko Brkić i Dušan Basta odigrali su svih 90 minuta za pobednički tim i bili među boljima na terenu, Brkić na gol-crti, Basta na desnom krilu odakle je bio veoma opasan po Federika Marketija.

Reprezentativca BiH Senada Lulića nije bilo u protokolu zbog povrede.

Di Natale je postigao 171. gol u Seriji A, od čega je 18 "otišlo" na period kada je bio u Empoliju, a ostalo je upisao u crno-bijelom dresu koji nosi od 2004. godine. Zanimljivo, računajući sva takmičenja, Di Nataleu je ovo bio 171. gol za Udineze i to predstavlja skoro trećinu golova kluba u prethodnih devet i po godina!?

U prvom meču dana, Đenova sa Boškom Jankovićem u startnoj postavi nije uspjela kod kuće da dođe do zlata vredna tri boda u borbi za opstanak, pa je selidba u niži rang sve izvesnija na "Luiđi Ferarisu". Đenova je povela u 6. minutu pogotkom Flora Floresa, a samo dva minuta kasnije izjednačio je Del Groso za konačnih 1:1.