PLBiH: Široki Brijeg preokretom do bodova

Širokobriježani savladali Sarajevo sa 2:1. GOŠK sa 3:0 slavio protiv Zrinjskog u Mostaru. Minimalac Slavije protiv "rudara", Leotar - Velež 0:0.

PLBiH: Široki Brijeg preokretom do bodova Izvor: MONDO

Na stadionu pod Bijelim brijegom GOŠK je protiv Zrinjskog poveo sa 1:0 golom Almira Bekića u 29. minutu. Nova nevolja za domaći tim uslijedila je početkom drugih 45 minuta, kada je, zbog drugog žutog kartona, prije vremena u svlačionicu morao Lazar Marjanović. Već tada bilo je jasno da će ekipa iz Gabele odnijeti sva tri boda, što je u 57. minutu i potvrdio Tomislav Ivičić drugim golom za goste. Ivičić je svojim drugim pogotkom u 82. minutu zapečatio sudbinu Mostaraca.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena, Slavija je stigla do gola protiv Rudar Prijedora, a strijelac je bio Feđa Dudić sa 11 metara. Do kraja susreta nije bilo promjena, pa je tim iz Istočnog Sarajeva stigao do tri vrijedna boda.

Na susretu Leotara i Veleža nije bilo golova. Lijepo vrijeme u Trebinju kao da je uspavalo napadače obje ekipe, pa je meč okončan onim početnim rezultatom, 0:0.

Derbi meč u Širokom Brijegu bolje su otvorili gosti. U 29. minutu Alen Melunović asistirao je Asmiru Suljiću, koji je pogodio za 0:1. Ipak, već u prvom minutu nakon pauze Krešimir Kordić savladao je golmana Sarajlija i izjednačio na 1:1, a samo devet minuta kasnije Kordić je postigao i drugi gol za potpuni preokret Širokobriježana.

Prva četiri susreta ovog kola odigrana su u subotu, a detalje sa tih utakmica pročitajte OVDJE.