PRIMERA: Falkao riješio Sevilju

Atletiko u Sevilji slavio golom Kolumbijca. Pobjeda Espanjola i dva remija u nedeljnim utakmicama 32. kola Primere.

PRIMERA: Falkao riješio Sevilju  Izvor: MONDO

Nisu se Španci u nedelju nagledali lijepog fudbala u mečevima 32. kola Primere, a razlog za potpuno zadovoljstvo imali su fudbaleri i navijači Espanjola i madridskog Atletika.

Katalonci su u Madridu pobijedili Hetafe 2:0, dok su "jorgandžije" slavile na "Pichuanu" protiv Sevilje 1:0. Sva tri boda Atletiku, koji će naredne sezone igrati u Ligi šampiona (ostaje mu samo da i teoretski ovjeri treće mjesto), donio je Radomel Falkao 25. golom u Primeri ove sezone.

On je iz krajnje sumnjive situacije uspio da sprovede loptu u mrežu poslije asistencije Raula Garsije. Veliko je pitanje da li je kolumbijski reprezentativac izbjegao ofsajd u odlučujućem 76. minutu.

Atletiko je tek drugi put slavio u Sevilji u posljednjih 13 godina!

Na ostale dvije utakmice bodovi su podijeljeni.

Meč na Riazoru, gdje su igrali Deportivo i Atletik Bilbao, završen je 1:1.

Domaćina je u vođstvo doveo Bruno Gama u 38. minutu, a konačan rezultat šest minuta kasnije postavio je Fernando Ljorente. Za obe ekipe ovaj bod je značajan, pošto se bore za opstanak u elitnom društvu.

Duel Osasune i Real Sosijedada završen je bez golova.