PL BiH (uživo): Olimpik izjednačio

Banjalučani već u četvrtom minutu poveli, Olimpik izjednačio (1:1) u 63. minutu. Čelik preokrenuo protiv Slavije (2:1). Željo vodi u Prijedoru (0:2).

PL BiH (uživo): Olimpik izjednačio Izvor: MONDO

Crveno-plavi su već u prvom pravom napadu stigli do pogotka u jednom od ključnih dvoboja kad je u pitanju plasman u evropska takmičenja naredne sezone…

Pogodak za Banjalučane postigao je najbolji strijelac crveno-plavih Joco Stokić poslije asistencije Vedrana Kantara.

U nastavku su domaći uspjeli da izjednače pogotkom Mahira Karića, koji je pospremio odbijene loptu poslije udarca Bojana Regoje...

Takođe u utakmici za održavanje evropske nade, Čelik je bio u minusu protiv Slavije od šestog minuta na Bilinom polju poslije pogotka Mladena Nemeza.

Međutim, već u 37. minutu, domaćin je preko Jasmina Mešanovića anulirao prednost ekipe iz Istočnog Sarajeva, da bi u nastavku tim Vlade Jagodića sa dva pogotka ovjerio pobjedu.

U Prijedoru, aktuelni prvak Željezničar je stigao do vođstva u 33. minutu nakon što je Muamer Svraka pogodio mrežu Rudara, a isti igrač je u nastavku odlučio pobjednika i vjerovatno novog starog šampiona. Drugoplasirano Sarajevo teškom mukom je na odmor otišlo sa prednošću od jednog gola protiv Travnika (1:0). Pogodio je kapiten bordo tima Sedin Torlak u 45. minutu.

Ružnu uvertiru utakmicama 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine napravili su navijači Željezničara i Borca koji su se žestoko sukobili u mjestu Oborci kod Donjeg Vakufa.

Epilog sukoba, prema izvještaju policije, su dva povrijeđena pripadnika organa reda i jedan navijač.