PL BiH: Borcu bod, Željo hladi šampanjac

Banjalučki tim remizirao na "Otoci" (1:1), Željezničar protutnjao kroz Prijedor (1:3), Sarajevu mrvica nade za titulu, preokret Čelika (4:1).

PL BiH: Borcu bod, Željo hladi šampanjac Izvor: MONDO

Crveno-plavi iz Banjaluke su ispunili cilj protiv Olimpika u 24. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine iako nisu pobijedili na "Otoci". Osvojili su bod koji je izabranicima Slobodana Starčevića omogućio ostanak na trećoj poziciji sa dva boda prednosti ispred "vukova" pred nedjeljni derbi sa Sarajevom na banjalučkom "Gradskom stadionu".

Već u četvrtom minutu, Borac je poveo pogotkom svog najboljeg strijelca Joce Stokića poslije asistencije Vedrana Kantara, da bi remi domaćinu u nastavku osigurao Mahir Karić, koji je pospremio odbijenu loptu poslije udarca Bojana Regoje.

Željezničar je sa druge strane napravio ogroman posao na putu ka vjerovatnoj odbrani titule. Protutnjao je kroz Prijedor savladavši Rudar sa 3:1. Najzaslužniji za trijumf gostiju sa Grbavice bio je dvostruki strijelac Muamer Svraka, dok je jedanput mrežu domaćina tresao Eldin Adilović.

Ipak, Sarajevo na drugoj poziciji je teško izvojevanom pobjedom nad Travnikom (1:0) pogotkom kapitena Sedina Torlaka u 45. minutu uspjelo da zadrži sedam bodova minusa u odnosu na lidera, ali je teško vjerovati da će tim Amara Osima do kraja ispustiti ovoliku prednost.

U utakmici za održavanje minimuma evropske nade, Čelik je od samog početka meča gubio od Slavije na "Bilinom polju" poslije pogotka Mladena Nemeza.

Međutim, do poluvremena su domaći izjednačili preko Jasmina Mešanovića, da bi u nastavku tim Vlade Jagodića sa tri pogotka deklasirao "sokolove" i raspršio im snove o plasmanu u Evropu - 4:1.

Ružnu uvertiru utakmicama 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine napravili su navijači Željezničara i Borca koji su se žestoko sukobili u mjestu Oborci kod Donjeg Vakufa.

Epilog sukoba, prema izvještaju policije, su dva povrijeđena pripadnika organa reda i jedan navijač.