SERIJA A: Juve i zvanično prvak!

"Stara dama" na svom terenu pobijedila Palermo 1:0 golom iz sumnjivog penala i odbranila titulu. "Petarda" Miroslava Klosea u trijumfu Lacija.

SERIJA A: Juve i zvanično prvak! Izvor: MONDO

Tri kola prije kraja sezone fudbaleri Juventusa donijeli su klubu iz Torina 29. titulu prvaka Italije, uz dvije oduzete zbog namiještanja utakmica.

Za novi "skudeto" crno-bijelima je bio dovoljan i remi u nedjelju popodne protiv Palerma, koji se "žestoko" bori sa Đenovom i Sijenom za opstanak u ligi.

Ipak, poslije diskutabilno dosuđenog penala sredinom drugog poluvremena, precizan je bio Arturo Vidal za 1:0 i nedostižnu prednost u odnosu na drugoplasirani Napoli, koji će od 20.45 igrati protiv Intera.

Zanimljivo, po završetku utakmice u Torinu na centru igrališta razvijena je ogromna zastava sa brojem 31, pošto u Juventusu ne priznaju oduzimanje dvije titule.

Do pobjedonosnog gola Juve je došao zahvaljujući odluci sudije Andree Romea da vazdušni duel Masima Donatija i Mirka Vučinića okarakteriše kao prekršaj. Defanzivac gostiju jeste naletio na leđima okrenutog centarfora Juventusa koji je želio da grudima primi loptu poslije dodavanja Pola Pogbe, ali ne toliko jako da bi reprezentativac Crne Gore pao kao da ga je "udario voz".

Poslije tog pogotka domaći fudbaleri su zaigrali mnogo opuštenije i bolje, a istakla se prečka koju je ubrzo po ulasku u igru pogodio Fabio Kvaljarela snažnim udarcem u 81. minutu.

Okvir gola prethodno je na suprotnoj strani pogodio i Fabricio Mikoli, bivši igrač Juventusa. Bilo je to u 51. minutu, kod 0:0, kada je omaleni fudbaler šutirao iskosa sa desne strane, ali je mrežu Bufona sačuvala stativa.

Palermo će poslije ovog poraza nastaviti za strepi za prvoligaški status, pošto je Đenova bila ubjedljiva u duelu sa budućim drugoligašem Peskarom - 4:1 i prestigla ga na tabeli. Boško Janković u toj utakmici nije izlazio na teren.

Poraz Palerma obradovao je i Sijenu, koja uprkos porazu od Katanije u gostima (0:3), još ima šansu da u preostala tri kola izbori opstanak. Ipak, ta šansa je minimalna...

Trenutno stanje pri dnu Serije A je: Sijena 30 bodova, Palerno 32, Đenova 35, Torino 36. Ranije je ispala Peskara, koja ima 22 boda, a uskoro će biti poznato još koja dva kluba će u Seriju B.

Što se tiče gornjeg dijela, Milan je pogotkom Marija Balotelija u 84. minutu pobjegao Fiorentini na četiri boda, tako da će vjerovatno "rosoneri" u kvalifikacije za Ligu šampiona, kao trećeplasirani klub u prvenstvu Italije.

Fantastičnu utakmicu u nedjelju popodne imao je njemački veteran Miroslav Klose koji je postigao čak pet golova protiv Bolonje. Lacio je slavio 6:0, a 34-godišnji napadač je pogađao u 22, 36, 39, 50. i 61. minutu. U strijelce se upisao i Ernanes u 32. Bh. reprezentativac Senad Lulić odigrao je svih 90 minuta (uz žuti karton), a kod drugog Kloseovog gola bio je asistent.

Pogledajte majstorije Miroslava Klosea.

Raspoložen je bio i Argentinac Gonzalo Berhesio koji je sa tri gola donio pobjedu Kataniji protiv Sijene - 3:0.