PLBiH: Borac gubi u Širokom

Borac gubi u Širokom 1:0, domaćin stigao do vođstva poslije spornog jedanaesterca. GOŠK hvata posljednji voz protiv Travnika.

PLBiH: Borac gubi u Širokom Izvor: MONDO

U derbiju 28. kola Premijer lige BiH  Široki Brijeg poslije prvh 45 minuta vodi minimalnom rezultatom protiv banjalučkog Borca, i to poslije sporne situacije u šesnaestercu domaćih.

Trivunović i Zlomislić u 28. minutu imali su duel u kaznenom prostoru poslije kojeg se oglasila pištaljka glavnog sudije koji je pokazao na bijelu tačku, možda i prestrogo. Siguran realizator za vođstvo Širokog bio je Kordić.

Vođstvo na svom terenu poslije prvih 45 minuta ima i Leotar koji je golom Stojčeva u 26. Minutu poveo protiv Zvijezde iz Gradačca.

Derbi začelja igra se u Gabeli gdje domaći GOŠK koristi posljednju priliku da osvoji vrijedne bodove u borbi za opstanak. Domaći fudbaleri vode 2:0 protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak, ekipe Travnika i eventualnom pobjedom bi im prišli samo na bod razlike dva kola prije kraja.

U slučaju poraza od Travnika danas fudbaleri GOŠK-a oprostili bi se od Premijer lige BiH.

Na ostalim mečevima 28. kola nema golova.

Rezultati 28: kola (poluvrijeme)

Leotar - Zvijezda Gradačac 1:0