U pretposljednjem kolu nije pobijedio nijedan tim koji se bori za opstanak u Bundesligi.

BUNDES: Niko "neće" da opstane  Izvor: MONDO

Grojter Firt je ispao u Cvajtu. Još jedan će direktno, a jedan u plej-aut sa trećeplasiranim timom druge lige na kraju sezone.

Kolo prije kraja nisu pobijedili ni Fortuna iz Diseldorfa, ni Augsburg, ni Hofenhajm, pa će odluka o tome ko napušta njemačko elitno društvo naredne sezone, a ko će izvući slamku spasa, biti donesena tek u posljednjem kolu narednog vikenda.

U najnepovoljnijoj poziciji je Hofenhajm, koji ima dva boda manje od Fortune i Augsburga. Poraze ova tri tima iskoristio je Verder iz Bremena kojem je i bod kod kuće protiv Ajntrahta iz Frankfurta bio dovoljan da matematički izbori opstanak.

Za sedam dana Augsburg dočekuje prežaljeni Grojter Firt, Fortuna putuje u Hanover, dok Hofenhajm ide na noge Borusiji iz Dortmunda, sedam dana prije finala Lige šampiona.

A, Šalke? Ako ne bude igrao pomenuto takmičenje naredne sezone veliki dio "krivice" za to snosiće Vedad Ibišević koji je golovima u Gelzenkirhenu nanio poraz Šalkeu kod kuće, koji će u posljednjem kolu pokušati da iskoriste Frajburg i Ajntraht.

Pred posljednjih 90 minuta, u borbi za četvrto mjesto i kvalifikacije za Ligu šampiona, Šalke ima 52, Frajburg 51, a Ajntraht 50 bodova. Frajburg je kao gost gubio u Firtu od 3. minuta, ali je u 69. i 78. minutu pogocima Šmida i Krusea napravio preokret koji ovaj tim, pravo niotkud, dovodi u poziciju da se bori za istorijski plasman u evropsku elitu.

Poravnat sa Šalkeom, a ispred Frajburga bio bi Ajntraht da je tim iz Frankfurta takođe kompletirao preokret u gostima, samo u Verderu. I tamo je domaćin poveo golom De Brujnea, ali je gost stigao samo do izjednačenja preko Lakića u 51. minutu.

U posljednjem kolu igraju: Frajburg - Šalke praktično mini finale sezone za oba tima!

Remi u ovoj utakmici, uz pobjedu Ajntrahta nad Volfsburgom kod kuće za sedam dana, značio bi i plasman Ajntrahta u kvalifikacije za Ligu šampiona jer je tim iz Frankfurta bolji u dva meča sa Šalkeom (imali bi isto bodova, u Gelzenkirhenu bilo je 1:1, u Frankfurtu 1:0).