Palermo drugoligaš, Di Natale ne staje

Klub sa Sicilije porazom od Fiorentine (0:1) u 37. kolu "kupio kartu" za Seriju B. Veteran Antonio Di Natale održao Udineze na petoj poziciji.

Palermo drugoligaš, Di Natale ne staje Izvor: MONDO

Fudbaleri Palerma od naredne sezone igraće u drugoj italijanskoj ligi pošto su u 37. kolu Serije A izgubili na gostovanju Fiorentini sa 1:0.

Palermo se pridružio već prežaljenoj Sijeni i Peskari, jer je Đenova na domaćem terenu osvojila vazan bod protiv Intera (0:0) i kolo prije kraja ima nedostižnih pet bodova prednosti u odnosu na Sicilijance.

Fiorentina je nastavila sa Milanom borbu za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a minimalnu pobjedu "ljubičastima" donio je Luka Toni u 41. minutu.

Nenad Tomović presjedio je cijeli meč na klupi "Viole", dok Adem Ljajić nije igrao zbog suspenzije.

Đenova i Inter odigrali su meč bez golova, a srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović proveo je na terenu svih 90 minuta u dresu gostiju. Boško Janković presjedeo je cijelu utakmicu na klupi Đenove.

Borbu za peto mjesto na tabeli predvodi Udineze. "Zebre" su pobijedile Atalantu 2:1, a meč je ponovo riješio Antonio Di Natale. Postigao je dva gola.

U ekipi Frančeska Gvidolina od početka utakmice igrali su Željko Brkić i Dušan Basta. Ofanzivni bek zamijenjen je u 56. minutu.

Udineze poslije 37 kola zauzima petu poziciju, sa 63 osvojena boda. Četvrti je Lacio, koji je u nedjelju takođe pobijedio. Na "Olimpiku" je pala Sampdorija, a Miroslav Klose nije postigao nijedan gol.