Kardozo: Strašan kraj sezone

Napadač Oskar Kardozo izvinio se navijačima Benfike što je poslije poraza u finalu Kupa od Vitorije Gimaraeš fizički napao trenera Žorža Žesusa.

Kardozo: Strašan kraj sezone Izvor: MONDO

Benfika je u nedjelju izgubila i treći trofej ove sezone, a Paragvajac je poslije meča nasrnuo na Žesusa, koji ga je zamijenio u 69. minutu.

U tom trenutku su "orlovi" vodili rezultatom 1:0, da bi Gimaraeš u finišu preokrenuo na 2:1.

"Izvinjavam se svim navijačima Benfike. Želim da znaju da mi je ovaj klub u srcu. Ovo je strašan završetak sezone. Volim Benfiku", napisao je Kardozo na Fejsbuku.

Klub iz Lisabona ove sezone nije osvojio nijedan trofej.

Titula je izgubljena porazom od najvećeg rivala Porta, golom primljenim u 93. minutu, a lisabonski klub je na isti način poražen u finalu Lige Evrope od Čelsija.

Kardozo je u Benfiku došao 2007. godine iz Njuels Old Bojsa i od tada je odigrao 260 utakmica i postigao 160 golova.

(Tanjug, foto: Beta/AP/Armando Franca)