Podolski brz kao metak

Njemački napadač zatresao mrežu poslije sedam sekundi prijateljske utakmice protiv Ekvadora (4:2). Englezi i Irci remizirali.

Podolski brz kao metak  Izvor: MONDO

Reprezentacija Njemačke savladala je Ekvador u Boka Rejtonu, na Floridi, rezultatom 4:2 (4:1).

Selektor Joakim Lev izveo je sastav bez igrača Bajerna i Borusije iz Dortmunda, ali su "panceri" i bez njih dominirali.

Susret je obilježio trostruki strijelac, Lukas Podolski, koji je prvi gol dao već u sedmoj sekundi, čime je postavio rekord nacionalnog tima.

Napadač Arsenala matirao je golmana Ekvadora i u 4. i 17. minutu, Lars Bender u 24. je povisio na 4:0, da bi debakl ublažili Antonio Valensija u 45. i Valter Ajovi u 84. minutu.

Nijemci se u nedjelju u Vašingtonu sastaju sa selekcijom SAD, koju sa klupe vodi Jirgen Klinsman.

Video.

Engleska i Republika Irska na Vembliju su odigrale neriješeno 1:1, u prvom meču te dvije selekcije nakon 18 godina i incidenata na Lensdaun roudu u Dablinu.

Šejn Long doveo je Irce u vođstvo u 13. minutu, a 10 minuta kasnije izjednačio Frenk Lampard.

Susret je organizovan povodom obilježavanja 150 godina Engleske fudbalske asocijacije (FA).

(Tanjug/MONDO, foto: Beta/AP/Lynne Sladki)