Povrede Belgijanaca u pobjedi protiv SAD

Predstojeći protivnik fudbalera Srbije ubjedljiv protiv SAD - 4:2, ali Vermalen i Dembele morali van terena još u prvom poluvremenu zbog povreda.

Povrede Belgijanaca u pobjedi protiv SAD Izvor: MONDO

Reprezentacija Srbije igraće u petak, 7. juna, protiv Belgije utakmicu sedmog kola Grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014.

Domaćin tog duela imao je rezultatski odličnu uvertiru u noći između srijede i četvrtka po srednjoevropskom vremenu.

Belgijanci su u Klivlendu pobijedili Sjedinjene Američke Države 4:2, golovima Kevina Miralasa u 6, Kristijana Bentekea u 56. i 71. i Maruana Felainija u 64. minutu. Strijelci za selekciju Jirgena Klinsmana bili su Džof Kameron u 22. i Klinton Dempsi u 80. iz penala.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa utakmice.

Ipak, ceh ovoj pobjedi mogli bi da plate Tomas Vermalen i Musa Dembele, koji su zbog povreda napustili teren još u prvom poluvremenu.

Selektor "crvenih đavola" Mark odlučio se za taktiku 4-2-3-1, a u startnoj postavi našli su se: Mignolet - Vertongen, Vermalen, Kompani, Aldervireld - Dembele, Felaini - Miralas, Defur, De Brujn - Lukaku. Igrali su još: Azar, Simons, Žile, Mertens, Benteke i Pokonjoli.

Utakmica u Briselu imaće mnogo veći značaj selekciji Belgije koja se sa Hrvatskom bori za prvo mjesto u grupi i direktan plasman na Svjetsko prvenstvo, dok "orlovi" imaju još samo teoretsku šansu da se nađu u Brazilu.

Podsjetimo, Belgija i Hrvatska sakupile su po 16 bodova, a Srbija sedam.

(MONDO, foto: Beta/AP/Tony Dejak)