Predsednik niške gradske opštine Crveni krst Darko Bulatović postao je prvi čovjek Upravnog odbora superligaša sa "Čaira".
Kao što je i bilo najavljeno, lokalni funkcioneri Srpske napredne stranke (SNS) preuzeli su brigu o Radničkom iz Niša.
Predsjednik opštine Crveni krst i jedan od lidera naprednjaka Darko Bulatović izabran je za predsjednika Upravnog odbora "Reala sa Nišave", prenosi portal "Južne vesti".
On je izabran na to mjesto na prijedlog gradonačelnika Zorana Perišića, nakon što je usvojena ostavka bivšeg predsjednika UO Slavoljuba Vlajkovića (SPS).
Upravni odbor kluba činiće i Ivan Hadži Đorđević, predsjednik Fudbalskog saveza Niša, Ivica Veličković (SNS), direktor JKP "Naissus", privrednik Vidak Perović, šef kabineta gradonačelnika Niša Dejan Andrejević (SNS), Boban Sibinović i Dragan Milenković, vlasnik firme "MD Gradnja" koja radi na izgradnji stadiona.
"U najskorije vrijeme ćemo postaviti novog trenera. Potrebno je obaviti razgovore sa igračima i dogovoriti redovne isplate, kao i plaćanje dugovanja. Inspekcija Grada mora utvrditi pravo stanje u kom je klub", rekao je Bulatović.
Gradonačelnik Niša precizirao je da Radnički duguje više od 60 miliona dinara.
"Dolaze bolja vremena za Radnički. Koliko znam, dugovanja Radničkog su veća od 60 miliona dinara. Neću se miješati u politiku kluba", rekao je Perišić.
Nišlije su na kraju minule, turbulentne sezone, zauzeli 12. poziciju na tabeli Jelen Superlige. Igrači će pripreme za novu sezonu početi prvih dana jula, a još nije definitivno poznato pod čijim vođstvom sa klupe.
Prethodnih dana domaća sportska štampa spekulisala je da bi Saša Mrkić mogao da nastavi da radi sa Nišlijama, kao i da bi bivši trener Donjeg Srema Bogić Bogićević takođe mogao da se doseli na "Čair".
(MONDO)