• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Blamaža mladih Engleza

Stjuart Pirs i njegovi izabranici vratili su se sa Evropskog prvenstva u Izraelu bez bodova.

Mlada reprezentacija Engleske prošle jeseni se plasirala na šampionat Evrope dvostrukom pobjedom nad Srbijom u baražu - 1:0, 1:0.

Revanš u Kruševcu ostao je upamćen po golu Konora Vikama u posljednjim sekundama, potom i po provokacijama Engleza, neprimjerenoj reakciji pojedinih naših igrača i stručnog štaba, a najviše po "majmunskom" skandiranju tamnoputim fudbalerima gostiju, od strane dijela publike na stadionu Mladost.

Zbog svega toga je FSS kažnjen sa 80.000 evra, a dvojica trenera i četvorica fudbalera (Čaušić, Mudrinski, Malbašić, Ninković) suspenzijama.

Međutim, da su Stjuart Pirs i njegovi puleni znali kako će proći na završnom turniru, možda bi pristali i da izgube taj revanš i uopšte ne otputuju u Izrael!

Vicešampioni Evrope iz 2009. godine, drugi put zaredom nisu prebrodili grupnu fazu EP, sada čak ne osvojivši nijedan jedini bod, što je u engleskoj javnosti izazvalo lavinu kritika i široku raspravu o uzrocima debakla.

Pirsov tim na startu je izgubio od Italije (0:1), zatim od Norveške (1:3) i na kraju od Izraela (0:1). Jedini pogodak dali su sa "bijele tačke" i to pri vođstvu Norvežana od 3:0.

Popularni "Psiho" za igrače je, nakon svega, imao samo oštre riječi.

"Potpuno sam razočaran njihovim nastupom. Ništa nisu uradili. Ne znam ni zašto ja moram da sjedim pred novinarima i to objašnjavam. Oni bi trebalo da izađu i kažu zbog čega su igrali toliko slabo. Nismo zaslužili da pobijedimo ni Izrael na kraju".

Od poznatijih premijerligaških igrača, na ovom turniru nastupili su Henderson i Šelvi iz Liverpula, Rouz iz Totenhema, Vikam iz Sanderlenda, Zaha iz Mančester junajteda (Kristal Palasa), Mekihran iz Čelsija...

(MONDO, foto: Beta/AP/Bernat Armangue)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC