LE (kval): Voša bila pred brukom

Novosađani gubili od predstavnika Malte u Novom Sadu, ali ipak pobijedili.

LE (kval): Voša bila pred brukom Izvor: MONDO

Vojvodina će u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati protiv Honveda.

"Lale" su prije sedam dana ubjedljivim trijumfom na Malti (4:1) praktično obezbijedile plasman u narednu rundu, a na "Karađorđu" ih je u četvrtak čekao rutinski posao.

Tako je trebalo da bude...

Uljuljkani visokim rezultatom iz prve utakmice protiv Hibernijansa fudbaleri Vojvodine bili su na pragu bruke pred oko 5.000 svojih navijača, ali su se na vrijeme trgli i zabilježili novi trijumf - 3:2 (1:1).

Finalista Kupa Srbije i trećeplasirani tim Superlige poveo je vrlo lijepim golom Envera Alivodića, koji je sa 17-18 metara u 40. minutu uspio da lobuje golmana Maltežana.

Međutim, već u sljedećem napadu gosti su izjednačili.

Obina Obiefule je uspio da savlada 18-godišnjeg Marka Kordića. Mladi golman Vojvodine je na početku drugog poluvremena skrivio penal, a precizan sa 11 metara bio je Klejton Failja.

Petar Škuletić je proradio u pravom trenutku. Postigao je dva vezana gola (62. i 67. minut) i obezbijedio pobjedu Novosađanima.

Vojvodina će 18. jula ugostiti Honved, dok će sedam dana kasnije gostovati u Budimpešti. Mađari su u prvom kolu deklasirali Čelik iz Nikšića ukupnim rezultatom 13:1. U drugom meču bilo je 9:0.