Nejmarov prvenac za Barsu, možda iz ofsajda

Momak o kojem se priča konačno je zaigrao od starta za Barselonu i postigao svoj prvi gol u plavo-crvenom dresu. Da li je uradio to iz ofsajda?

Nejmarov prvenac za Barsu, možda iz ofsajda Izvor: MONDO

Fudbaleri Barselone su u prijateljskoj utakmici u Bangkoku ubedljivo savladali selekciju Tajlanda sa 7:1, a svoj prvi gol u dresu šampiona Španije postigao je Brazilac Nejmar.

On je u 11. minutu zatresao protivničku mrežu, možda, možda i iz ofsajd pozicije. Ali, to je poslije svih problema koji su ga pratili, zamora, iscrpljenosti, anemije i sumnji u njegovo zdravlje - trenutno najmanje važna stvar i za Nejmara i za ljude u Barseloni.

Dva minuta kasnije prednost je duplirao Lionel Mesi, a na 3:0 povisio je Pedro.

Uslijedio je novi gol Mesija u 25. minutu, zatim je Pedro donio Barseloni vođstvo od 5:0 u 35. minutu, a poraz domaćina ublažio je Dangda iz penala u 43. minutu.

Pedro je u 48. minutu "zaokružio" het-trik, a konačan rezultat postavio je Aleksis Sančez u 50. minutu.

Fudbaleri Barselone u četvrtak putuju u Maleziju, a u subotu ih u Kuala Lumpuru očekuje novi prijateljski meč sa domaćom selekcijom.