Zbog čega će Pep zapamtiti petak?

Josep Gvardiola na klupi Bajerna uspio što nije na Barseloninoj - pobijedio je na svom prvenstvenom debiju.

Zbog čega će Pep zapamtiti petak? Izvor: MONDO

Nakon poraza od Borusije Dortmund u meču Superkupa (2:4) i trijumfa u Kup okršaju sa Redenom (5:0), Bavarci su konačno dočekali i prvenstvenu premijeru.

U uvodnoj utakmici Bundes lige, pred 71.137 posjetilaca Alijanc arene poražen je tim iz Menhengladbaha:

BAJERN - BORUSIJA (M) 3:1 (2:1)

Dilema oko imena pobednika otklonjena je očekivano rano, u prvih četvrt sata. Strijelci su bili Arjen Roben u 12. minutu (na asistenciju Franka Riberija) i Mario Mandžukić u 14.

Gvardiola je kao trener Barselone poražen u prvoj prvenstevnoj utakmici, od Numansije (0:1).

Štoper šampiona Njemačke Dante ulio je autogolom nadu gostima u 40. minutu, ali je raspršio David Alaba u 74, pogotkom sa bijele tačke.

Zanimljivo, to je bio drugi jedanaesterac za Bajern u nekoliko minuta. U 68. je Alvaro Domingez igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a to nije pogotkom sa penala kaznio Tomas Miler.

Naprotiv, golman gostiju Mark Andre Ter Stegen odbranio je šut reprezentativca Njemačke, posijle čega je Domingez još jednom intervenisao rukom (!?), ispred Robena.

Alaba je bio smiren i postavio konačnih 3:1.