LIGA 1: Parižani, na trening

Skupoceni PSŽ nije pobedio na prvenstvenoj premijeri, iako je poslJednjih 20 minuta imao igrača više od Monpeljea - 1:1.

LIGA 1: Parižani, na trening Izvor: MONDO

Kladionice, oni što se klade, novinari, navijači i igrači nemaju dilemu ko je najveći favorit francuskog prvenstva.

Na početku takmičenja u Ligi 1 samo se postavlja pitanje sa kolikom će razlikom u odnosu na pratioce Pari Sen Žermen odbraniti titulu.

Međutim, sezona nije krenula kako su očekivali na "Parku prinčeva".

Iako je jasno da se izgubljeni bodovi u prvom kolu mogu veoma lako nadoknaditi, tim Lorana Blana moraće da se više i bolje potrudi ako hoće da već od avgusta opravda ogromna očekivanja i uloženi novac.

U posljednjih šest sezona prvenstvo Francuske osvajalo je šest različitih timova.

Šest godina pre toga prvak je bio samo Lion.

U petak uveče, PSŽ je remizirao sa Monpeljeom u gostima - 1:1 (1:0). Strelac vodećeg gola za domaće bio je Remi Kabelja u 10. minutu, a izjednačio je Maksvel u 60.

Brazilac je odličnim udarcem iz neposredne blizine gola uljepšao akciju Havijera Pastorea i Zlatana Ibrahimovića. Međutim, to je bio jedini i posljednji put da je Žofri Žurdran vadio loptu iz mreže.

Iako je štoper domaćih Abdelhamida El Kutarija u 73. minutu dobio drugi žuti karton, ni rezervista Edinson Kavani (ušao dva minuta kasnije) nije uspio da iskoristi brojčanu prednost Parižana.

Skupocjeno pojačanje francuskog prvaka nekoliko je puta pokušao da svoje ime upiše u listu strelaca, ali brojna Ibrahimovićeva dodavanja nisu pretvorena u asistencije.

MONPELJE: Žurdran - Tijene, El Kutari, Hilton, Kongre - Kabelja, Stambuli, Marvo - Munije (od 56' Martin), Kamara (Od 75' Mezag)- Herera (od 66' Montanjo).

PSŽ: Sirigu - Žale, Aleks, Tijago Silva, Maksvel - Verati (od 76' Ongenda), Matuidi, Lukas (od 86' Rabio), Pastore - Laveci (od 72' Kavani), Ibrahimović.

Monpelje je 1994. godine posljednji put poražen na otvaranju sezone Lige 1.