Crvenili Fajnord i Ajaks, dva gola Tadića

Tvente slavio u Roterdamu sa dva igrača više, a Alkmar sa jednim više preokrenuo rezultat protiv Ajaksa.

Crvenili Fajnord i Ajaks, dva gola Tadića Izvor: MONDO

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić dva puta je bio precizan sa "bijele tačke", a njegov Tvente kao gost je savladao Fajnord rezultatom 4:1, u meču drugog kola holandske Eredivizije.

Do 57. minuta bilo je 1:1, uslijedili su crveni karton i penal, pa još jedan crveni karton i ubrzo drugi penal, tako da je već u 73. minutu na semaforu stajalo 1:3.

Tada već u neravnopravnoj borbi, konačnih 1:4 postavio je Lik Kastainjos, talentovani centarfor, koji je 2011. upravo iz Fajnorda prešao u Inter, a poslije godinu dana u Seriji A se vratio u domovinu, ali u ekipu Tventea.

VIDEO

Isključenje igrača u nedjelju je skupo koštalo i Ajaks.

Aktuelni, trostruki uzastopni prvak Holandije, vodio je 2:1 na gostovanju u Alkmaru, ali je Van Rajn u 65. minutu skrivio penal i dobio crveni karton. AZ je to iskoristio da izjednači preko Johansona, a Elm je u 74. minutu postigao gol odluke - 3:2.

Ajaks i AZ Alkmar krajem jula u Amsterdamu su odigrali utakmicu za nacionalni Superkup i "kopljanici" su slavili rezultatom 3:2 poslije produžetaka, iako su gosti u drugom poluvremenu vodili sa 2:0.

Maksimalan učinak u prva dva kola ostvarili su PSV Ajndhoven, Groningen, Herenven i Cvole. Tvente je sakupio četiri, a Ajaks i AZ po tri boda.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/VI-Images)