BUNDES: Goleade za kraj 1. kola

U posljednje dvije utakmice na otvaranju sezone postignuto 11 golova. Majnc kao domaćin savladao Štutgart 3:2, a Šalke i HSV igrali neriješeno 3:3.

BUNDES: Goleade za kraj 1. kola Izvor: MONDO

Na zatvaranju prvog kola Bundeslige za sezonu 2013/14. mnogo zanimljivije bilo je u Gelzenkirhenu nego u Majncu.

Šalke je kao domaćin rano poveo protiv Hamburga, golom Klas-Jana Huntelara već u 2. minutu. Uspjeli su, međutim, gosti da preokrenu, ali je Holanđanin u nadoknadi prvog dijela ponovo bio precizan.

Samo četiri minuta po povratku sa odmora HSV je opet poveo, poslije Rafaela Van Der Varta iz penala i Maksimilijana Bistera, pogodio je i Lase Sobih. Nisu, ipak, gosti uspjeli da sačuvaju prednost, a bod Šalkeu obezbijedio je Adam Šalai u 72. minutu.

Majnc u duelu sa Štutgartom nije imao mnogo problema, osim u prvom poluvremenu kada je Vedad Ibišević izjednačio samo dva minuta nakon što je Nikolaj Miler doveo domaći tim u prednost.

U drugom dijelu pogodio je prvo debitant Šinđi Okazaki u 65. minutu, a onda je Miler svojim drugim golom u 78. riješio pitanje pobjednika. Harnik je u 82. uspio samo da smanji razliku.