PRIMERA: Sevilja pala na svom stadionu

Fudbaleri Sevilje izgubili su epitet neporažene ekipe u Primeri, jer su u 11. kolu na svom terenu izgubili od Malage sa 1:0.

PRIMERA: Sevilja pala na svom stadionu Izvor: MONDO

Gol odluke na "Sančez Pichuanu" postigao je Adrian još u 15. minutu, a sve što su do kraja meča domaći uspjeli da urade je da dobiju crveni karton. U 67. minutu isključen je Adriano, tako da je Sevilja poslije tri pobjede na svom terenu upisala i prvi poraz.

Neporažena je i dalje Valensija, koja nije pobijedila, ali nije ni izgubila u Uelvi. Rekreativo je poveo u 47. minutu golom Kamunasa, ali je David Vilja poravnao rezultat i doneo lidersku poziciju timu, bez obzira kakav bude epilog u ostalim mečevima u nedelju.

Ekipa kojoj su se svi smijali poslije prvih pet kola, Sporting Hihon dogurao je do mjesta koje vode u Evropu. Hihonci su sezonu povratka u Primeru počeli sa pet uzastopnih poraza, od čega su dva bila rezultatima 1:6 i 1:7, ali su u poslednja tri kola upisali svih devet bodova.

U nedelju su "trojku" osvojili u La Korunji i to ubjedljivo: Deportivo - Sporting 0:3.

Domaćin je, u trenucima kada je gubio sa 2:0, ostao sa desetoricom zbog isključenja Kolota u 44. minutu.