BUNDES: Bajer noći na vrhu

Bajer Leverkuzen savladao Verder u Bremenu 2:0 u derbiju 10. kola Bundes lige.

BUNDES: Bajer noći na vrhu Izvor: MONDO

"Zeleni" iz Bremena su popili gorke "pilule". Bajer je slavio na "Vezeru" u derbiju 10. kola Bundes lige - 2:0.

Strijelci su bili Arturo Vidal u 71. i Manuel Fridrih u 81. minutu.

Tako je tim iz Leverkuzena preskočio lidera iz Hofenhajma, koji u srijedu gostuje Bohumu, i bar preko noći zaposjeo vrh tabele.

S druge strane, Verder je nastavio lošu seriju. To je bila četvrta prvenstvena utakmica u kojoj nije ostvario pobjedu.

Šalke je bijes iskalio na Karlsrueu. Poslije čak četiri kola bez trijumfa, tim iz Gelzenkirhena, za koji nije igrao Mladen Krstajić, "spakovao" je tri komada domaćinu.

Posao je gostima bio znatno olakšan od 56. minuta kada je isključen Franc.

To nije bio jedini crveni karton na bundesligaškim terenima u utorak uveče. Ranije od ostalih na tuširanje je morao i igrač Kotbusa, Rangelov, u posljednjem minutu prvog poluvremena.

Njegov tim je ipak osvojio bod u Bilefeldu. Domaćin je izjednačio preko Vihnijareka u drugom poluvremenu pošto je Bugarin, prije nego što je isključen, donio vođstvo svom timu.

Za frustracije "vukova" sa "Alianc arene" platila je Borusija iz Mehengladbaha.

Volfsburg je minule subote vodio na gostovanju Bajernu (2:0), ali je ipak izgubio (2:4). U utorak uveče demonstrirao je silu na svom stadionu - 3:0.

Preostale utakmice 10. kola na programu su u srijedu.