FRANCUSKA: Lion se vratio na vrh

Olimpik Lion je poslije 11. kola francuskog prvenstva ponovo preuzeo vrh tabele.

FRANCUSKA: Lion se vratio na vrh Izvor: MONDO

Nakon što je Bordo, potopivši Avr u utorak, na 24 sata preuzeo lidersku poziciju, sedmostruki uzastopni prvak nije propustio priliku da kod "fenjeraša" Sošoa (2:0) osvoji sva tri boda.

Ipak, "lavovi" su do već vidjenog trijumfa došli teže nego što se očekivalo, jer je domaćin do sredine drugog poluvremena čvrsto držao egal.

Karim Benzema načeo je Sošo u 67. minutu svojim sedmim golom ove sezone, kojim se vratio na prvo mjesto liste strijelaca sa jednim pogotkom više od centarfora "žirondinaca" Fernanda Kavenagija.

Pobjedu tima sa Žerlana u 90. minutu potvrdio je Delgado. Sošo je utakmicu završio sa devetoricom fudbalera, pošto su crvene kartone zaradili Dalma i Perkis.

Poslije poraza u derbiju protiv Pari sen Žermena u prošlom kolu, Olimpik Marsej bio je nadomak novog neuspjeha.

Ovoga puta tim sa "Velodroma", gubio je do 78. minuta (strijelac Mareval) na gostovanju u Nantu, ali je Bakari Kone osigurao remi (1:1).

Filip Djordjević dobio je šansu u finišu utakmice zamijenivši Hrvata Ivana Klasnića, dok je Stefan Babović meč presjedio na klupi.

Rezervista, ali na klupi Marseja bio je još jedan Srbin - Miloš Krstić, inače bivši vezni igrač beogradskog Rada, koji još nije debitovao u šampionatu Francuske.

Okser je golovima dvostrukog strijelca Olijeha lakše od očekivanog završio posao u Le Manu (2:0), koji bi se, da je slavio pobjedu, popeo na diobu drugog mjesta sa Bordoom i Tuluzom. "Ljubičasti" su do te pozicije trijumfom na Parku prinčeva protiv PSŽ (1:0), u čijim redovima je Mateja Kežman odigrao poslednjih dvadesetak minuta.

Grenobl, naših Milivoja Vitakića i Miloša Dimitrijevića remizirao je bez golova sa Lilom (0:0), a istim rezultatom završen je susret izmedju Valensijena (Milan Biševac igrao svih 90 min) i Rena.

Najviše golova u 11. kolu vidjeno je u Sent Etjenu, gdje je Lorijen isprašio domaćina sa 4:1. Dvostruki strijelac za goste je bio Rober, a po jedan gol dali su Ajev i Morel.