BUNDES: Hofenhajm hara, Panta strijelac

Fudbaleri Hofenhajma nastavljaju sa sjajnim partijama u Bundesligi

BUNDES: Hofenhajm hara, Panta strijelac  Izvor: MONDO

Hofenhajma definitivno više nije iznenadjenje, već senzacija Bundeslige. Iz keca u dvojku okrenuli su učenici Klausa Ragnika u Bohumu i ponovo zasjeli na čelo tabele.

Na Rurstadionu tek sedam minuta bilo je dovoljno debitantu u eliti da "sahrani" Bohum. Sve se dogodilo sredinom drugog poluvremena. Groteov gol iz trećeg minuta poništio je Ba u 64, nadovezao se Ibišević u 70, a samo minut kasnije Karlos Eduardo je zaokružio brilijantan interval gostiju i postavio konačanih 3:1.

Marko Pantelić kao da iz inata treneru Lusijenu Favru, koji ga je prvo suspendovao, a zatim vratio u tim, igra odlično. Nakon što je prošle nedelje donio bod svom timu u Kupu UEFA protiv Benfike, srpski internacionalac sada je golom u 62. minutu trasirao svom timu put do pobjede nad Hanoverom.

Voronjin i Domovičijski, koji je zamijenio u 86. minutu Pantelića, još dva puta u finišu susreta pogodili su mrežu gostiju i su učinili drugi trijumf Berlinaca na Olimpijskom stadionu ubjedljivijim.

Gojko Kačar odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta.

Uz Hofenhajm i Hertu, u srijedu su slavili i fudbaleri Borusije iz Dortmunda (Antonio Rukavina presjedio meč na klupi), Bajerna i Hamburga.

Hamburg je u derbiju nadigrao Štutgart (Danijel Ljuboja nije bio ni na klupi) 2:0, dok je Kringe je golom u 65. minutu donio trijumf "milionerima" u Kelnu.

Minijature Klosea i Riberija donijele su Bajernu preokret u Frankfurtu i treću uzastopnu pobjedu koja je Bavarce lansirala na diobu četvrtog mjesta sa Hertom.

Aktuelni šampion i tim iz prijestonice imaju dva boda manje od Hamburga, tri od Leverkuzena i četiri boda manje od lidera Hofenhajma.