PREMIJER: Saha presudio svom bivšem timu

U premijernom meču 11. kola engleske Premijer lige Everton je na svom Gudison parku savladao Fulam 1:0.

PREMIJER: Saha presudio svom bivšem timu Izvor: MONDO

"Karamele" su se dugo mučile sa gostima, a 16. uzastopni domaći trijumf nad Fulamom obezbjedio im je bivši igrač ovog kluba Luis Saha golom u samom finišu utakmice.

Propustili su domaći nekoliko dobrih prilika da pitanje pobjednika riješe mnogo ranije, od kojih treba izdvojiti onu Felainija iz 22. minute kada njegov šut sa ivice šesnaesterca pogađa stativu.

Gosti su u drugom poluvremenu uzvratili na isti način, Gera je pogodio prečku, a gledaoci na Gudison parku još jednom su odahnuli u 70. minuti kada Zamora iz dobre situacije pogađa stativu.

Everton je samo tri minute prije kraja ipak došao do pobjede kada je Saha odličnim udarcem glavom pospremio centaršut Osmana. Napadač Evertona svojim prvim golom ove sezone tako je presudio svom bivšem timu za koga je vrlo uspješno igrao četiri sezone.