BiH: Laktaši u seriji, Željo bolji od Borca

Fudbaleri Laktaša u subotu su savladali Sarajevo rezultatom 2:0, a banjalučki Borac minimalnim rezultatom poražen je na gostovanju Željezničaru.

BiH: Laktaši u seriji, Željo bolji od Borca Izvor: MONDO

Laktaši, sa novim trenerom Čedomiro Đoinčevićem, uspjeli su da nakon Leotara i Borca, „skinu skalp“ i Sarajevu, nanijevši mu prvi poraz u posljednjih pet mečeva.

Hodžić je doveo u vođstvo domaće u 19. minutu, a pobjedu je potvrdio Ćorić u udarcem glavom nakon slobodnog udarca u 60 minutu.

Duel Željezničara i Borca koji je nekada bio veliki bosanski derbi u prvoj ligi bivše Jugoslavije završen je pobjedom Sarajlija 1:0, a jedini gol na utakmici djelo je Rovčanina u 26. minuti.

Iako je Željezničar uspio da dođe do tri boda njegovi navijači popularni „Manijaci“ nastavili su svoj rat sa upravom, skandirajući tokom utakmice „Uprava napolje“ i „Simo odlazi“.

I u trećem meču igranom u subotu pobjedu je ostvario domaćin pošto je Zvijezda u Gradačcu savladala tuzlansku Slobodu 1:0.