BUNDES: Hofenhajm i dalje dere

Ponovo je Leverkuzen samo prenoćio na vrhu Bundes lige poslije pobjede u petak, jer je dan kasnije Hofehnajm nastavio sa furioznim igrama.

BUNDES: Hofenhajm i dalje dere Izvor: MONDO

Trijumfom nad Karlsrueom (4:1) po ko zna koji put ove sezone je pokazao da je prerastao epitet "senzacija".

Verder je konačno proradio. Stradala je Herta, za koju su igrali i Pantelić i Kačar (do 72. minuta), koji je i nagovijestio pobjedu domaćina na "Vezeru" autogolom u 14. minutu. Na kraju, "zeleni" su bili ubjedljivi - 5:1.

Bajern se mučio protiv Arminije, ali je golom Riberija u 76. minutu došao do odlučujuće prednosti, koja je do kraja i uvećana pošto su gosti ostali sa igračem manje (isključen Teše u 82).

Šalke je prebrodio Kotbus iako je igrao sa igračem manje od 52. minuta kada je "pocrvenio" Engelar. Strijelci su bili Vesterman u 80. i Farfan u 90. minutu.

Naredni Partizanov rival u Ligi UEFA i dalje posrće. Štutgart je pokorio Slovenac Milivoje Novaković, sa dva hica u metu, a pomogao mu je Takšeira pogotkom u posljednjim trenucima meča. Tako se Keln vratio na pobjednički kolosjek poslije prošlonedjeljnog neuspjeha u Leverkuzenu.

Iznenađenje je načinio i Hanover pošto je kod kuće deklasirao Hamburg - 3:0.