ITALIJA: Magija Del Pjera, vučica na koljenima

Fudbaleri Intera stigli su do pobjede na gostovanju "fenjerašu" Ređini, Juve bolji od Rome.

ITALIJA: Magija Del Pjera, vučica na koljenima  Izvor: MONDO

U večernjem meču subotnjeg programa Serie A Juventus je "vezao" treći trijumf, a Roma treći poraz.

Za "vučicu" je ponovo koban bio Alesandro del Pjero - kapiten "stare dame" je ponovio remek dijelo iz prethdonog duela u Torinu, i u 38. minutu sa 25 metara iz slobodnjaka "skinuo paučinu".

Za razliku od prethodnog meča Torineza i Rimljana, kada je Del Pjerova majstorija direktno odlučila meč, u ovosezonskom okršaju na "Komunaleu" trijumf domaćina potvrdio je Markioni u 48. minutu za konačnih 2:0.

U derbiju 10. kola Juventus je tako potvrdio uzlaznu formu, dok je Roma ostavila toliko slab utisak da je teško povjerovati da će Spaleti "preživjeti" još jednu nedelju na kormilu kluba iz "vječnog" grada.
U premijerno meču 10. kola "neroazuri" su svojim navijačima priredili još jednu triler predstavu sa srećnim krajem. Do pobjede na gostovanju "fenjerašu" Ređini, fudbaleri Intera stigli su u posljednjim sekundama utakmice golom Ivana Kordobe.
Aktuelni šampion Italije se tako sa tri boda vratio na lidersku poziciju, ali će priliku da ga preskoče u nedjelju imati Udineze, Napoli i Milan.

Murinjov sastav je meč otvorio totalnom ofanzivom, koja se isplatila već u devetom minutu kada je Maikon zatresao mrežu nakon asistencije Ibrahimovića. Prednost gostiju udvostučio je Viera u 25. minutu i u tom trenutku se činilo da će Inter do nogu potući slabašnu Ređinu.

Do odlaska na odmor, međutim, Koca je uspeo da smanji prednost Intera, da bi u drugom delu Franko Brijenca izjednačio.

Žoze Murinjo je poslije toga napravio izmjene poslavši na teren gotovo sve raspoložive napadače. Šampion je do trijumfa došao zahvaljujući defanzivcu, Kordobi.