FRANCUSKA: Novi poraz PSŽ-a

Fudbaleri PSŽ-a doživjeli uzastopni poraz od 1:0.

FRANCUSKA: Novi poraz PSŽ-a Izvor: MONDO

Pobjedom u posljednoj subotnjoj utakmici 12. kola nad Sent Etjenom 3:1, fudbaleri Olmpik Marseja su se probili za tri pozicije na tabeli I sada su na drugom mjestu sa bodom manje od Olimpik Liona, koji ima I utakmcu manje.
Tim Erika Gereca na domaćem terenu je ofanzivno krenuo od prve minute.
Plod ofanzivne igre bio je I gol Šejrua nakon asistencije Valbuene.
Gosti su se veoma brzo oporavili od početnog šoka I preko povremenog reprezentativca francuske Bafetemni Gomisa već u sljedećem napadu dolaze do poravnanja.
Izjednačujući pogodak kao da je bio komanda za još žešće napade domaćih.
Redjale su se šanse ispred gola Žanoa, ali su gosti odolijevali pritisku koji je trajao desetak minuta. Kada nisu mogli iz igre domaći fudbaleri do pogotka stižu iz penala.
Siguran sa “kreča” bio je Hatem Ben Arfa pojačanje iz Liona.
Konačnih 3:1 postavlja nigerijski defanzivac Taivo za šestu ovosezonsku pobjedu Olimpika.

Nakon veličanstvene pobjede prije dva kola na Veledromu protiv Olimpika (4:2) navijači PSŽ-a očekivali su da njihov tim konačno krene ka vrhu tabele. Poslije te pobjede uslijedili su minimalni porazi od Tuluza u prošlom, te od Nice u ovom kolu Francuskog šampionata. Napadač iz Gabona Mulonji pitanje pobjednika riješio je još u prvom poluvremenu. Mateja Kežman igrao je od 46. minuta kada je zamijenio Oroua, ali nije uspio da zatrese protivničku mrežu.
Fudbaleri Grenobla, koje trenira Mehmed Baždarević, a odbranom komandu je Milivoje Vitakić osvojili su bod na gostovanju kod Lorijena iako su poslednjih 20 minuta igrali sa igračem manje pošto je isključen Kurtoa.
Stefan Babović odigrao je čitavu utakmicu protiv Lila, koju je njegov Nant izgubio 2:0, dok je Filip Djordjević meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.
Za iznenadjenje kola pobrinuli su se fudbaleri Nansija pobjedom nad drugoplasiranim Bordoom 1:0.