PREMIJER BiH: Slavija sigurna

U nedeljnim mečevima 12. kola Premijer lige BiH pobjede ostvarili Slavija i Posušje.

PREMIJER BiH: Slavija sigurna Izvor: MONDO

Slavija iz Istočnog Sarajeva savladala je Orašje 2:0 I tako ostala na drugom mjestu Premijer lige BiH sa četiri boda manje od lidera Zrinjskog , koji ima I meč manje.
Slavija je otpor gostiju slomila u drugom poluvremenu kada su u intervalu od sedam minuta golovima Kokota I Kosorića osigurali sedmi ovosezonski trijumf.
Tim Zorana Erbeza je na ovom meču nastupio bez centarfora Darka Spalevića I defanzivca Ivana Stankovića koji su imali parne kartona te povrijedjenog golmana Ratka Dujkovića.
Fudbaleri trebinjskog Leotara ove sezone toliko loše igraju na gostovanjima tako da njihov protivnik komotno može upisati bodove I prije početka utakmice.
Ta tradicija se nastavila I u 12. kolu.
Posušje je ostvarilo rutinsku pobjedu 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom dijelu igre kada je Ivanković sa dva gola zapečatio sudbinu gostiju.
U derbiju začelja Velež-Travnik nije bilo golova, ali je bilo crvenih kartona.
Domaćin je meč završio sa 10, a gost sa devet igrača. U Veležu je meč prije vremena okončao Škaljić, a kod gostiju Šiljak I Pranjković.