HRVATSKA: Dinamo slavio nakon preokreta

Zagrebački Dinamo savladao je u nedjelju Inter u Zaprešiću rezultatom 3:1 i tako se odlijepio od Slaven Belupa koji je remizirao sa Zadrom.

HRVATSKA: Dinamo slavio nakon preokreta Izvor: MONDO

Ekipa iz Maksimira morala je da ipak da se potrudi za nova tri boda i preokreće rezultat pošto je Bule već u trećem minutu doveo u vođstvo „diva iz predgrađa“.

Na odgovor Dinama nije se dugo čekalo, Mandžukić je u 10. minutu izjednačio, a osam minuta kasnije Vrdoljak je preokrenuo na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Morales golom u posljednjoj minuti prvog dijela.

Nakon pobjede nad Hajdukom u prošlom kolu, posljednjeplasirani Zadar još jednom je iznenadio ekipu iz vrha, remizirajući sa drugoplasiranim Slaven Belupom 1:1.

Gosti su poveli u prvom poluvremenu preko Jajala, ali nisu uspjeli odnijeti sav plijen pošto je dve minute prije kraja rezervista Zadra Batur udarcem iz slobodnjaka sa 25 metara pokupio paučinu iz gornjeg desnog ugla Rodićevog gola.

Ljupko Petrović na klupi Kroacije Sesvete već treću utakmicu zaredom nije slavio, ovaj put odigrao je bez golova sa Šibenikom.

Osijek je napunio mrežu Cibalie u Vinkovcima (3:0), a Zagreb i Rijeka podijelili su bodove odigravši 1:1.

U posljednjoj utakmici 13. kola u večernjem terminu sastaju se Varteks i Hajduk.