PREMIJER: Bolton bolji od Sitija

U jedinoj nedeljnoj utakmice Premijer lige Bolton savladao Mančester siti 2:0.

PREMIJER: Bolton bolji od Sitija Izvor: MONDO

Bolton je u jedinoj današnoj utakmici 11. kola Premijer lige savladao Mančester Siti 2:0. Za treću ovosezonsku pobjedu navijači tima sa “Ribok” stadiona mogu zahvaliti golmanu Jaskalainenu I Gardneru, koji je u igru ušao u finišu prvog poluvremena nakon što je teren zbog povrede morao napustiti Riga.
Prvi pogodak Bolton postiže nakon Islandsko-Jamajčanske koprodukcije.
Islandjanina Steinson je sjajno iskosa sa desne strane uputio loptu po zemlji, a Gardener je samo postavio nogu I savladao golmana gostiju Harta.
Čini se ipak da je vodeći pogodak Boltona postignut iz ofsajd pozicije.
Slična situacija I kod drugog gola. Gosti su krenuli u ofanzivu po izjednačenje, a sjevnula je kontra preko Gardnera, koji ubacuje loptu u peterac gostiju, a nespretni Irac Ričard Dan je posprema u svoju mrežu za konačnih 2:0.
U prvom poluvremenu gosti su bili konkretniji, a na drugoj strani blistao je iskusni Jaskalainen, koji je mladom napadaču sitija Evansu dva puta skinuo loptu u sitacijama jedan na jedan. Jaskalainen je sjajno reagovao I kod šuta Robinja, koji je prethodno “lažnjakom” ismijao dvojicu odbranbenih fudbalera Boltona.