PRIMERA: Realu samo bod u Almeriji

Real Madrid nije uspio da stigne Barselonu na vrhu Primere pošto je ispustio vođstvo u Almeriji i osvojio samo bod.

PRIMERA: Realu samo bod u Almeriji Izvor: MONDO

Nije izgledalo da će aktuelni šampion Španije zastati u Almeriji. Raul ga je doveo u vođstvo u 38. minutu, a izjednačenje je stiglo kasno da bi Real mogao da odreaguje.

U 81. minutu Pjati je iskoristio odličan centaršut sa lijeve strane i zakucao loptu pod prečku Kasiljasovog gola - 1:1.

Valjadolid je napravio senzaciju, ne zato što je na svom terenu savladao Sevilju već zbog načina na koji je to učinio.

Sevilja je vodila 2:0 već u 24. minutu golovima Renata i Hesusa Navasa, ali je onda Luis Fabijano isključen (34. minut).

Domaćin je tu prednost znalački iskoristio. U finišu prvog poluvremena prepolovio je prednost rivala pogotkom Sesme, a Kanobio je sa dva gola u nastavku donio pobjedu Valjadolidu.

Igrača više iskoristio je i Hetafe. Rekreativo je u Uelvi povelo u 49. minutu, strijelac je bio Gerero, ali je poslije isključenja Buzona (62. minut), 20 minuta kasnije izjednačio Albin.

Espanjol je minimalnom pobjedom zakucao Osasunu za dno tabele, a Sporting iz Hihona je zabilježio četvrtu uzastopnu "trojku". Kod kuće je savladao Numansiju.