PREMIJER BiH: "Uljari" bolji od Širokog

Fudbaleri Modriče savladali su Široki Brijeg (2:0) u pretposljednjoj utakmici 12. kola Premijer lige BiH.

PREMIJER BiH: "Uljari" bolji od Širokog Izvor: MONDO

Golove na stadionu "Milan Jelić" postigli su Duško Stajić već u prvom i Đorđe Savić u 60. minutu utakmice.
Popularni "uljari", u utorak popodne igrom su podsjetili na prošlu sezonu, kada su se okitili titulom prvaka, jer su u svim segmentima bili bolji od gostiju iz Širokog Brijega.
Prvi gol pao je poslije gužve u šesnaestercu, u kojoj se najbolje snašao Stajić i pogodio mrežu Bandovića.
Gosti su pokušali da se oporave od šokantnog početka, pa su bili primorani da zaigraju ofanzivnije što je rezultiralo odličnim prilikama Zovka i Brazilca Aleksandrea, ali se rezultat nije mijenjao.

Najljepši trenutak susreta viđen je u 60. minutu. Lijepu kombinaciju Popovića i Bojića na majstorski način okončao je Savić evrogolom sa 25 metara.
U posljednjoj utakmici 12. kola, lider prvenstva mostarski Zrinjski gostuje Čeliku u srijedu u Zenici.