LŠ: Del Pjero osvojio Madrid

Alesandro Del Pjero dva puta je zabio za trijumf Juventusa na Santjago Bernabeu 2:0 u 4. kolu Grupe H Lige šampiona.

LŠ: Del Pjero osvojio Madrid Izvor: MONDO

Juventus je još jednom očitao lekciju Real Madridu. Kapiten i legenda “stare dame” Alesandro Del Pjero dva puta je zabio za trijumf Juventusa na Santjago Bernabeu 2:0 u 4. kolu Grupe H Lige šampiona.

Porto je preokrenuo protiv Dinamo Kijeva (2:1) u sudijskoj nadoknadi i zadržao nadu u prolaz dalje iz grupe G, a u samom finišu zabio je i Mančester junajted za remi protiv Seltika i ostanak na vrhu grupe E.

Kada igraju Juventus i Real nema neriješenog rezultata, tako je bilo i ovog puta, a već drugi put zaredom u sedam međusobnih duela slavili su crno-bijeli.

Ekipa Bernda Šustera željna osvete za poraz u prošlom kolu u Torinu (2:1) napadala je, imala više loptu ali Juventus je igrao strpljivo, a vremešni Del Pjero još jednom pokazao da proživljava novu drugu mladost.

Madriđani su od samog početka krenuli ofanzivno, ali pokušaji Drentea da uputi upotrebljiv centaršut završavali su traljavo, a odbrana Juventusa uspješno je blokirala pokušaje igrača Reala da upute kvalitetan udarac na gol.

I dok je Real traćio dominaciju u posjedu lopte, “stara dama” je to vješto kaznila, a egzekutor je bio ko drugi nego Alesandro Del Pjero.
Živa legenda Juventusa u 17. minutu dobio je loptu na sredini terena, krenuo prema golu i odličnim udarcem sa 20 metara pogodio mrežu Kasiljasa za šok na Santjago Bernabeu.

Nakon primljenog gola ekipa Bernda Šustera krenula je ofanzivnije, ali Serhio Ramos u 34. minuta nije uspio da nakon ubacivanja sa šest metara matira Maningera. Tri minute kasnije tik iznad prečke završio i pokušaj Ruda Van Nistelroja.

U drugom poluvremenu ista slika - Real napada, a Del Pjero zabija i to praktično iz prve prilike u nastavku. Bivši kapiten italijanske reprezentacije majstorski je izveo slobodan udarac sa 28 metara i pogodio donji desni ugao Realovog gola, golman, a Kasiljas samo pogledao loptu u mreži.

Imao je ipak Real prilika da se vrati u igru, ali rezervista Iguain nije impresionirao novog selektora Dijega Armanda Maradonu na tribinama kada je za korak zakasnio na centaršut Drentea.

U samom finišu Real je krenuo u posljednju ofanzivu, ali Maninger je pokazao da može biti dostojna zamjena Bufonu kada zatreba.
Četiri minute prije kraja odbranio je odličan šut Ramosa iz mrtvog ugla, a u sudijskoj nadoknadi i šut Dijare nakon kornera završio je u njegovim rukama, pa se Real morao da pomiri sa petim porazom u duelima sa Juventusom.

Gigs spasio Mančester

Mančester je golom Gigsa u finišu utamice došao do remija 1:1 protiv Seltika u Glazgovu i zadržao se na vrhu tabele uz Viljareal, koji nije uspio da dva vođstva na gostovanju Alborgu pretvori u tri boda - konačan rezultat glasio je 2:2.

Lion je uspio doći do tri vrijedna boda savladavši na Žerlanu Steauu 2:0, a Fiorentina je ispustila trijumf nad Bajernom kojim bi zakomplikovala situaciju u grupi F. “ljubičasti” za koje je sdo 79 minuta igrao Zdravko Kuzmanović vodila je do 78 minuta golom Mutua, ali onda je Borovski iščupao svojoj ekipi jedan bod.

Jedini meč bez golova u srijedu odigrali su Arsenal i Fenerbahče, a preokret “iz jedan u dva” je viđen u Kijevu. Dinamo je poveo preko Milevskog u 11 minutu i činilo se da će nakon 10 godina konačno obezbjediti prolaz u nokaut fazu Lige šampiona ali gosti se nisu predavali do samog kraja i to im se isplatilo.

Prvo je Rolando izjednačio u 69 minutu, a onda u drugom minutu sudijske nadoknade Argentinac Lučo Gonzales pogađa za trijumf Porta kojim je izbio na drugo mjesto u grupi G.