LIGA UEFA: Standard srušio Sevilju

U drugom kolu Lige UEFA Standard savladao Sevilju, Ronaldinjo je donio pobjedu Milanu protiv Brage, a Valensija samo remizirala sa Kopenhagenom.

LIGA UEFA: Standard srušio Sevilju Izvor: MONDO

Standard je savladao Sevilju u drugom kolu grupe C Lige UEFA, u kojoj je prethodno u četvrtak Štutgart pobijedio Partizan.

Jedini strijelac za tim, za koji je igrao srpski reprezentativac Milan Jovanović, bio je Diomersi Mbokani u finišu prvog poluvremena.

Tako je belgijski šampion zakuvao situaciju u grupi u kojoj četiri ekipe ima po tri boda, dok crno-bijeli nemaju nijedan.

Poslije ubjedljive pobjede na startu Lige UEFA nad Portsmutom, Braga je bila nadomak osvajanja boda na "San Siru". Međutim, kada je trener Anćeloti vidio da je vrag odnio šalu i šareni sastav pojačao Ronaldinjom i Sedorfom sa klupe, Brazilac mu je donio pobjedu u posljednjem minutu.

Pored "rosonera", maksimalan učinak u grupi E ima i Volfsburg poslije ubjedljivog uspjeha nad Herenvenom.

Zagrebački Dinamo je pretrpio debakl na "Vajt hart lejnu". Poslije dolaska trenera Rednapa na klupu Totenhema, ekipa se preporodila, a "modre" je demolirao Bent, trostruki strijelac u pobjedi od 4:0.

Iznenađenje se dogodilo na "Mestalji". Valensija je u svojoj prvoj utakmici u grupi G osvojila samo bod protiv Kopenhagena iako je vodila golom Morijentesa. Izjednačenje je stiglo pet minuta prije kraja.

Važne pobjede na gostovanjima ostvarili su CSKA, sa Krasićem u sastavu, u Roterdamu protiv Fejenorda, Udineze u Moskvi protiv Spartaka i Galatasaraj u Lisabonu protiv Benfike.

U Harkovu je u grupi B viđena revija srpskih internacionalaca. U duelu Metalista, čije brane boje Dević, Obradović i Trišović (ušao sa klupe), i Herte, Pantelića i Kačara (igrao do 77. minuta), golova nije bilo.