SL: Tri minimalca, Jagodina gazi

U mečevima 12. kola SL tri pobjede domaćih i jedna gostiju.

SL: Tri minimalca, Jagodina gazi  Izvor: MONDO

Superligaši su "ubili" fudbal u prvih 45 minuta subotnjih popodnevnih utakmica 12. kola. Na sva četiri meča se na odmor otišlo istim rezultatom - 0:0.

Međutim, na isteku sata igre počele su da se tresu mreže, koliko - toliko. Gotovo istovremeno su do prednosti stigli Ivanjičani, Čačani i Jagodinci, dok su Kuljani na vođstvo morali da sačekaju još malo.

Tri ekipe su uspjele da sačuvaju "minimalce" do kraja i uknjiže po tri boda, samo su Jagodinci udvostručili kapital i pobijedili 2:0.

Debitant u eliti je savladao OFK Beograd i preskočio ga na tabeli. Najzaslužniji za drugu uzastopnu "trojku" Jagodinaca bio je dvostruki strijelac, Vladica Spasojević.

On je prvo lobovao golmana "romantičara" Radišu Ilića, a pobjedu je overio na asistenciju rezerviste Igora Pavlovića.

Javor se zadržao u vrhu tabele. "Građevinu" je srušio Nikola Simić pogotkom u 55. minutu.

Borac je nastavio uspješnu seriju. Poslije devet kola bez pobjede, Čačani već treću utakmicu za redom nisu izgubili, odnosno ostvarili su drugu pobjedu. Slavili su na Banovom brdu.

Zasluženu pobjedu "zebrama" donio je Saša Kocić, udarcem po zemlji sa 17-18 metara.

I Kuljani su se radovali na svom terenu. Prvi put su mrežu Napretka zatresli u 60. minutu, ali je gol Nikole Komazeca poništen zbog prekršaja u napadu.

Ipak, pobjedonosni pogodak stigao je u 76. minutu, a dijelo je Živanovića. Prvijenac u šampionatu postigao je poslije velike greške defanzivca Kruševljana Mikića.