BiH: Dosada na sarajevskom "vječitom derbiju"

Sarajevski 92. po redu "vječiti derbi" između Sarajeva i Željezničara završen je kako je i počeo - 0:0!

BiH: Dosada na sarajevskom "vječitom derbiju" Izvor: MONDO

Iako oba tima nisu pri vrhu tabele Premijer lige BiH, utakmica 13. kola ponijela je epitet derbija, ali samo zbog tradicije, jer po prikazanoj partiji na Koševu, igrači nisu zaslužili prolaznu ocjenu.

Istina, stvoreno je nekoliko prilika na obe strane, čak se mreža Sarajeva zatresla u 16. minutu, ali je pogodak Albina Pelaka poništen zbog ofsajda uz proteste fudbalera Želje.

U 31. minutu uzvratilo je Sarajevo, ali je Obućin udarac poslije asistencije Džakmića završio na prečki Šehićevog gola.

"Bordo" tim je u samom finišu, ipak imao priliku da osvoji sva tri boda, ali je loptu poslije udarca Hiroša sa gol-linije izbacio Kerla, spasivši bod Željezničaru.

I to je otprilike bilo sve u kišno subotnje popodne pred 7.000 gledalaca, koji su zvižducima ispratili igrače sa stadiona "Asim Ferhatović Hase".

Zbog dosadne utakmice, ali i činjenice da je pirotehnika postala uobičajeni navijački rekvizit na stadionima BiH, takozvane "Horde zla" su početkom drugog poluvremena napravile veliku bakljadu, zbog koje je susret morao da bude prekinut.

Kad se poslije pet minuta razišao dim, uslijedio je vatromet pristalica Želje, čak je jedan projektil pao na gol liniju, pa se slobodno može zaključiti da je bilo mnogo zanimljivije na tribinama, nego na terenu.

U dosadašnje 92. utakmice sarajevskih rivala, nijedan tim nije ostvario prednost, pošto imaju po 28 pobjeda, dok je 36 utakmica završeno neriješenim rezultatom.

Za ekipu Husnije Arapovića, koji je na klupi Sarajeva debitovao protiv gradskog rivala, nastupili su: Muhamed Alaim, Muhamed Džakmić, Zoran Belošević, Sedin Torlak, Zdravko Šaraba, Vladimir Nikitović, Edin Dudo, Emir Obuća, Admir Raščić, Nedim Hiroš, Damir Handžić.
Za plavi tim trenera Sime Krunića igrali su: Ibrahim Šehić, Sead Bučan, Samir Bekrić, Edis Mulalić, Dino Muharemović, Semir Kerla, Albin Pelak, Delimir Bajić, Džemal Sadiković, Predrag Šimić, Damir Rovčanin.

Utakmicu je solidno vodio banjalučki arbitar Robert Zrilić, uz asistenciju pomoćnika - Šemse Brzanovića iz Tuzle i Dušana Vještice iz Gradiške.

Banjalučki Borac prekinuo je seriju poraza. Nakon "krompira" protiv Laktaša i Željezničara, Banjalučani su pred svojom publikom deklasirali Posušje (4:0), iako su bili oslabljeni neigranjem Miodraga Babića, Darija Urukala i Zorana Deketa.

Mrežu Posušaka načeo je Rikanović u 20. minutu, da bi u poslednjih pola sata tim trenera Vlade Jagodića do vrha napunio gol gostiju. Strijelci su bili Vranješ, Rašević i kapiten Jandrić, koji se u ekipu vratio nakon suspenzije zbog kartona.

Leotar je do boda protiv Slavije u Trebinju stigao u posljednim trenucima meča, golom Zečevića, dok je aktuelni šampion Modriča ponovo razočarala, izgubivši u gostima kod Travnika (1:0), inače pretposlednje ekipe prvenstva.

Fenjeraš Velež, nije imao šansi na Tušnju protiv Slobode (2:0). Tuzlaci su do novog trijumfa stigli golovima Prodanovića u 3. i Omića u 78. minutu, prikucavši goste iz Mostara još čvršće za dno tabele.