PRIMERA: Iguain četiri puta u metu

Gonzalo Iguain postigao je četiri gola i spasio veliki Real Madrid blamaže na Santijago Bernabeuu.

PRIMERA: Iguain četiri puta u metu Izvor: MONDO

Malaga je tri puta vodila, ali je Argentinac tri puta poravnavao rezultat i na kraju donio pobjedu Madriđanima u premijernom meču 10. kola Primere - 4:3 (2:2).

Gosti su tri puta bili u prednosti, ali tri njihova vođstva ukupno nisu trajala duže od 22 minuta.

Novu goleadu na terenu Real Madrida, najgoreg defanzivnog tima La Lige u ulozi domaćina, najavio je Eliseu u 6. minut, ali je Iguain izjednačio 120 sekundi kasnije.

Drugo vođstvo Malage, poslije gola Bahe, trajalo je od 18. do 39. minuta, kada je Iguain bio precizan sa bijele tačke. Rezultat je bio ravnopravan na poluvremenu, ali ne i broj igrača na terenu, jer je defanzivac Reala Serhio Ramos isključen u 44. minutu.

Sa igračem manje, tim Bernda Šustera krenuo je u ofanzivu, ali je opet prvi primio gol. Gago je srušio igrača pred golom Ikera Kasiljesa u gol šansi, a najstrožu kaznu u fudbalu na vrhunski način izveo je Apono. Bomba se od prečku odbila u gol "kraljevskog tima" - 2:3.

I, činilo se tada da će, poslije poraza od Juventusa na istom mjestu sredinom nedelje (0:2), Real doživjeti novi poraz.

Sve se promijenilo samo 60 sekundi kasnije.

Domaći su krenuli sa centra, Iguain je primio loptu na 20tak metara od gola, namjestio se, opalio desnom i pogodio donji desni ugao golmana Malage - 3:3.

Šest minuta kasnije već je bilo 4:3. Na centaršut Rafaela van der Varta sa lijevog boka, Gonzalo Iguain je potpuno nepotrebno bio sapleten, jer nikako ne bi stigao loptu, ali to sudiju nije spriječilo da dosudi treći penal na meču i kazni suvišan start odbrane Malage.

Isti igrač izveo je penal, ali tako da je pogodio golmana gostiju. Ipak, njega je baš htio gol te večeri. Lopta mu se vratila na nogu - 4:3, za četvrtu pobjedu Reala u petoj utakmici na svom terenu.

Real sada ima 23 boda, jedan više od Barselone, koja sa Valjadolidom igra kod kuće iste večeri.