BiH: Preokret Zrinjskog za jesenju titulu!

Nedeljne mečeve 13. kola Premijer lige BiH, obilježila je "luda" utakmica u Mostaru, poslije koje je Zrinjski ovjerio titulu jesenjeg šampiona.

BiH: Preokret Zrinjskog za jesenju titulu! Izvor: MONDO

Gradačačka Zvijezda je protiv lidera na tabeli, prvo preokrenula minus od dva gola i bila nadomak trijumfa, ali su Mostarci u sudijskom vremenu uspjeli da im vrate istom mjerom i zabilježe pobjedu, kojom su pobjegli drugoplasiranoj Slaviji na nedostižnih sedam bodova, uoči poslednja dva kola prvenstva.

Na meču Pod Bijelim brijegom, Zrinjski je poslije 20 minuta golovima Selimovića i Kordića imao sigurnu prednost od 2:0, i tada se činilo da će to biti nova rutinska pobjeda Mostaraca i potvrda jesenje titule.

Međutim, igrači Zvijezde, iako oslabljeni neigranjem reprezentativca BiH Velibora Vasilića, te golmana Elvisa Karića, nisu poklekli i do poluvremena uspjeli su da izjednače.

Prvo je Delić u 39. minutu iskoristio smušenost odbrane "plemića", da bi samo pet minuta kasnije egal osigurao Pjanić.

U nastavku su domaći svim silama krenuli u napade, što je gostima iz Gradačca ostavljalo dosta prostora za kontranapade. Iz jednog takvog, "zmajevi" su zatresli mrežu i potvrdili epitet najprijatnijeg iznenađenja lige. Strijelac je u 89. minutu bio Hamzić.

I onda se desilo čudo… U sudijskoj nadoknadi vremena, prvo je Vuković poravnao rezultat na 3:3, da bi bodove i šampionsku titulu jeseni već u narednom napadu osigurao Nikolić!

U drugom nedeljnom meču, fudbaleri Laktaša, koji sa klupe vodi srpski stručnjak Čedomir Đoinčević, šokirali su Široki Brijeg na Pecari - 0:1, približivši se drugoplasiranom klubu iz Istočnog Sarajeva na samo jedan bod!

Otkako je bivši trener Vojvodine preuzeo ekipu, Laktašani su ubilježili treći vezani trijumf (pobjede nad Sarajevom 2:0, i Borcem u Banjaluci 1:0), dok su Širokobriježani upisali prvi domaći, a ukupno šesti poraz u sezoni.

Jedini pogodak za goste postigao je Sančez u 30. minutu.