BUNDES: Toni i Riberi pokorili "Šalke arenu"

Bajern se zahuktao i sada niko ne može da ga zaustavi na bundesligaškim terenima. Čak ni Šalke u Gelzenkirhenu.

BUNDES: Toni i Riberi pokorili "Šalke arenu" Izvor: MONDO

U velikom derbiju 12. kola, Bavarci su slavili na "Šalke areni" - 2:1 i prišli vodećem tandemu Hofenhajm - Bajer na samo bod.

Već u trećem minutu Van Bomel je protutnjao desnim krilom, "vratio" loptu Toniju, koji je bio nepogrešiv - 0:1.

Radost gostiju trajala je samo dva minuta, jer je tada Farfan izjednačio. Vesterman je započeo akciju sa svoje polovine, uposlio Rafinju koji je idelano proigrao Peruanca, a ovaj ispod Rensinga poslao loptu u mrežu - 1:1.

Međutim, da Bajern ostvari petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu pobrinuo se Riberi. Odigrao je dupli pas sa Ze Robertom u kaznenom prostoru domaćina. Kada mu je Brazilac vratio loptu na peterac, Francuz je bio neumoljiv - 1:2.

Tradicija kaže da na duelima ova dva tima nema više od tri gola, jer se to desilo samo jednom na poslednjih 17 utakmica. Kako se u nedelju igralo, činilo se da će tradicija biti srušena u drugom poluvremenu. Ali nije.

U Berlinu je zaustavljen lider. Mašina za davanje golova iz Hofenhajma je zaribala, a Herta je, iako bez povrijeđenog Pantelića koga je u 61. minutu zamijenio Kačar, stigla do pobjede.

Upravo je Kačar začeo akciju domaćina kod jedinog gola. Osvojio je loptu na ivici protivničkog šesnaesterca, predao ju je Rumunu Nikuu, koji je sa golom "spojio" Ukrajinca Voronjina - 1:0. "Istočnjačka" veza je tako probila Hertu na peto mjesto Bundes lige.

Trijumf nad Partizanom u Ligi UEFA kao da je trgao "švabe". Štutgart je stigao do boda u Frankfurtu iako je bio u "debelom minusu".

Grk Liberopulos je sa dva gola donio veliku prednost Ajntrahtu, ali neuspjeh tima Armina Veha spriječili su Lanig i, naravno, Mario Gomez - 2:2.