PRIMERA: Trojka Valensije, Sevilja jedva

Valensija slavila protiv hetafea, Sevilja protiv Rekreativa, a pobjedom nad Almerijom 2:1 Viljareal se vratio na drugo mjesto.

PRIMERA: Trojka Valensije, Sevilja jedva   Izvor: MONDO

Žestok temperament napadača Hetafea Soldada, koji je isključen u 44. minutu poslednje utakmice 10. kola Primere, fudbaleri Valensije kaznili su sa tri pogotka.

Istina, "slijepi miševi" su već vodili sa 1:0 u predgrađu Madrida, kada je Soldado isključen, ali u nastavku domaći tim nije imao nikakve šanse sa igračem manje.

Vođstvo Valensiji donio je Manuel Fernandez u 29. minutu, a tri boda osigurali su krilni napadači, desnonogi Hoakin u 69. i lijevonogi Visente u 81. minutu - 0:3.
Žuta podmornica se sa dva torpeda u metu u prvih 16 minuta meča sa Almerijom ekspresno vratila na drugo mjesto španske Primere. Fudbaleri Viljareala su na kraju pobijedili sa 2:1 i prestigli madridski Real za jedan bod, koliko im bježi i vodeća Barselona.

Almeriju je u 2. minutu načeo Italijan Đuzepe Rosi, na 2:0 povisio je Hoseba Ljorente u 16. minutu, a sve što su gosti uspjeli da urade do kraja meča je da smanje na konačnih 2:1 pogotkom Pabla Pjatija u 61. minutu, momka koji je rođen 1989. godine i kojem se već smješi transfer u neki veliki evropski klub.

Madridski Atletiko prekinuo je niz od četiri poraza u Primeri, ali samo remijem sa posljednjim timom lige. Bod u Paploni protiv Osasune ravan je porazu za tim Havijera Agirea, koji poslije novog neuspjeha može da kuje planove o plasmanu u Kup UEFA.

Crveno-bijeli su ove nedelje odigrao odličan meč Lige šampiona na Enfildu, gde su u nadoknadi vremena žestoko oštećeni kada je dosuđen penal za Liverpul. Džerard je postavio remi (1:1), a da su Madriđani odigrali bar upola dobro kao u Engleskoj, ne bi dozvolili Deportivu da ih pretekne i skine sa šeste pozicije na tabeli.

Betis je osvojio tri dragocjena boda na terenu Numansije, direktnog rivala za opstanak u Primeri.

Sevilja je u andaluzijskom derbiju protiv Rekreativa iz obližnje Uelve pobijedila sa 1:0, jedva! Pobjedonosni gol postigao je Frederik Kanute u 64. minutu, posijle jedne duge lopte sa desnog beka na koju je loše postavljena bila ofsajd zamka gostiju.

Kanute je oči u oči sa golmanom reagovao rutinski, ali nije 14 minuta kasnije, kada je dosuđen penal nad Dijegom Kapelom. Loptu je na bijelu tačku namjestio Kanute i promašio...

To Rekreativo u finišu meča nije uspio da kazni, iako je imao nekoliko izglednih prilika za gol.